Výpočty osvětlení interiér/exteriér

Řešíte osvětlení Vašeho prostoru - kanceláře, bytu, RD či jiného typu a chtěli by jste vědět, jaký výkon pro jednotlivé prostory máte mít či jakou chromatičnost zvolit? Nebo mít světelný plán se zakreslením rozmístění svítidel pro Vašeho elektrikáře? Tak přesně tyto služby nabízíme a nejen to.

LIGHTHOME je dovozce svítidel vlastní značky s technologií LED a také partner nadnárodních výrobců svítidel značek SLV, Halla, OMS, Hormen. Pro všechna tato svítidla dokážeme zpracovat světelné výpočty Vašich prostor.

Co je to světelný výpočet? Je to dokument, který obsahuje optimální návrh umělého osvětlení v daném prostoru. Každé svítidlo má stanovený výkon a charakter svícení, kterým dokáže na určitou úroveň osvětlit požadovaný prostor, a to samostatně nebo ve skupině dalších svítidel. Světelný výpočet hodnotí velikost a barevnost prostoru, odrazivost jednotlivých částí místnosti či vybavení interiéru a výšku stropu.

Od nás dostanete vypracovaný světelný výpočet se všemi náležitostmi, co k tomu patří. Tyto výpočty je možné provést ve dvou vyhotoveních, a to:

-  orientační výpočet - sloužící pro základní stanovení počtu kusů svítidel
-  přesný výpočet  - se zakreslením hlavních interiérových prvku (stůl, židle, sedačka, atd.), kde je možné vypočítat osvětlenost jakéhokoli povrchu v místnosti (stěny, povrchu stolu, povrchu obrazu, povrchu podlahy atd.)

Pro tyto výpočty používáme program DIALux v různých verzích. Jako podklad výpočtů je třeba připravit si půdorys daného objektu ve formátu .DWG případně .PDF a výšku jednotlivých prostor.

Našim cílem je prostor, který svítí dle Vašich představ. ​Pokud nás oslovíte, zástupce firmy Vám vypracuje návrh svítidel v jednotlivých místnostech. Po odsouhlasení návrhu dostáváte cenovou nabídku, která je podložená vypracovaným projektem osvětlení konkrétních prostor. V případě objednání svítidel dostáváte celý projekt na osvětlení ZDARMA. V projektu je i přesné zaměření svítidel pro montážní techniky, kteří budou svítidla zapojovat. Tento proces je dobré začít řešit ve fázi stavby, kdy je možné zasahovat do zdiva a plánovat rozmístění světel. Máme i řešení pro již hotové interiéry, ale je vždy jednodušší toto mít připravené.

Pro další informace nás neváhejte kontaktovat