Jakou barvu světla zvolit do jakého prostoru?

1

Katalogové číslo: 2
Hmotnost: 0.1 kg

Jakou barvu světla zvolit do jakého prostoru?

Od konkrétního typu daných místností se odvíjí i barevná teplota světla neboli jeho chromatičnost (jednotka K), která ovlivňuje vjem a atmosféru celého prostoru. Pokud je tedy barva světla zvolená nevhodně, může se kvůli tomu celý prostor jevit nepříjemným a nepřirozeným dojmem.


Světelná chromatičnost je rozdělená do tří základních úrovní: teplá bílá, denní bílá a studená bílá. Je možné svítidla osadit i dalšími z úrovní chromatičnosti, které se dnes používají, toto však děláme na přání zákazníků.

  • Teplá bílá barva navozuje příjemnou a poklidnou atmosféru a hodí se tedy do interiérů rodinných domů i bytů. (2700 – 3300 K)
  • Denní bílá barva dodává přirozené osvětlení na úrovni denního světla a vedle domů či bytů (zpravidla s využitím pro kuchyně, obývací prostory, koupelny) se používá i do kanceláří či průmyslových budov. (3900 – 4500 K)
  • Studená bílá barva se hodí zpravidla k prezentačnímu využití, například tedy pro výstavní plochy či dokreslení některých částí interiéru. (6000 – 6500 K)

Danou chromatičnost, stejně jako i doporučené využití určitého světla pro konkrétní prostory, najdete v jednotlivých profilech všech našich produktů.

Technická data:

Pokud budete mít více dotazů neváhejte nás kontaktovat na info@lighthome.cz

Dotaz prodejci
* Povinné údaje jsou označené hvězdičkou
Předmět: *
Dotaz: *
Vaše jméno:
Váš e-mail: *
Kolik je 2×3?: *
Poslat e-mailem
* Povinné údaje jsou označené hvězdičkou
Vaše jméno: *
Váš e-mail: *
E-mail příjemce: *
Kolik je 2×3?: *

Doporučené produkty